Przeskocz do treści

Akcja na rzecz potrzebującego młodego mieszkańca Legionowa !! :-) 4 czerwca Piknik Rodzinny – Ratusz Legionowo. Wiele atrakcji dla najmłodszych.

Zapraszamy na akcję Wolontariatu Legionowo. Wspiera m.in. Stowarzyszenie Inqbator, MOK Legionowo, Stowarzyszenie Nadzieja i wielu innych partnerów 🙂 !!

4 czerwca w ratuszu wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in. dmuchańce, malowanie buziek, balony, pokaz pierwszej pomocy. Tego dnia będę miał przyjemność prowadzić aukcje charytatywną. Całkowita suma z licytacji będzie przekazana na rehabilitację Szymka.

Zapraszamy do przekazywania przedmiotów na licytację. Prośba o kontakt przez fb lub cichockiprzemyslaw@gmail.com

akcja charytatywna 4 czerwca 2016

Szymon ma 6 lat choruje na dystonię miokloniczną. Dystonia to określenie pewnych ruchów w różnych częściach ciała. W przypadku Szymka jest to dystonia uogólniona czyli przejawiająca się drgawkami, szarpnięciami całego ciała tzw. miokloni. Ruchy dystoniczne Szymona mają charakter skręcający z towarzyszącym mu drżeniem i dotkliwym bólem. Dystonia nie powoduje upośledzenia intelektu, zaburzeń osobowości czy emocji. Po mimo tego że Szymuś nie pamięta życia bez bólu i cierpienia to jest bardzo pogodnym i radosnym chłopcem. Jest też bardzo inteligentny i wrażliwy. Mimo tak młodego wieku zdaje sobie sprawę że jest inny i bardzo z tego powodu cierpi. Choroba utrudnia mu podstawowe czynności życiowe takie jak; - samodzielne poruszanie się. - jedzenie - picie - ubieranie się - mówienie - rysowanie - zabawę. To stara się być jak najbardziej samodzielny. Ale do tego żeby tak naprawdę było potrzeba wielu godzin rehabilitacji, terapii i stymulacji. Pracy z: - neurologopedą - logopedą - psychologiem - pedagogiem - zajęć integracji sensorycznej i rehabilitacji ruchowej. A na to potrzebne są niestety bardzo duże nakłady finansowe. Pomożecie Szymkowi żyć bez bólu i cierpienia."

Zapraszamy!

PC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *