Przeskocz do treści

Gazeta Międzyszkolna „Młody Lider” – Zapraszamy samorządy, NGO’s i innych do współpracy! Głos młodych ludzi bardziej słyszalny!

Stowarzyszenie Inqbator oraz Fundacja GAP Polska zaprasza do współpracy w społecznym projekcie
pt. „Młody Lider”

Celem jest stworzenie przestrzeni przekazu myśli, pomysłów i doświadczeń młodych ludzi skierowanego do swoich rówieśników za pośrednictwem gazety, jak również w niedalekiej przyszłości radia internetowego.

Założeniem projektu jest wydanie kolejnych numerów gazety „Młody Lider”. Gazetę tworzy młodzież z okolicznych szkół, która pod okiem doświadczonych dziennikarzy i wykładowców buduje prawdziwą redakcję. Młodzieżowa redakcja opisuje, omawia problemy i zagadnienia które obecnie interesują ich rówieśników, jednocześnie duża część gazety poświęcona jest ekologii, zagadnieniom dotyczącym zdrowego stylu życia i zrównoważonego rozwoju. Chcemy aby na terenie jak największej liczby gmin działały szkolne redakcje, które będziemy integrować i szkolić na prowadzonych warsztatach.

Pierwszy, kwietniowy numer w Legionowie, okazał się wielkim sukcesem. Grupa blisko pięćdziesięciu uczniów z różnych szkół uczestniczyła w cyklicznych spotkaniach, na których zdobytą wiedzę mogli wykorzystać w praktyce – zaczynając od podstaw takich jak tworzenie i redagowanie tekstów, docelowo tworząc pierwszy numer „Młodego Lidera”. Projekt już teraz wzbudził duże zainteresowanie i uznanie wśród młodych mieszkańców. Młodzież, która wzięła udział w warsztatach jest zdeterminowana, aby poszerzać swoje horyzonty, zdobywać doświadczenie i dalej uczestniczyć i tworzyć kolejne numery.

Stowarzyszenie oferuje warsztaty dziennikarskie w wybranych szkołach (gimnazja, szkoły średnie), przygotowanie młodzieży do stworzenia szkolnych redakcji, redagowanie tekstów, wydruk gazet, koordynacja dystrybucji.

Szczegóły projektu chętnie przedstawimy szerzej na wyznaczonym spotkaniu.

Zapraszamy do kontaktu,

e-mail: stowarzyszenie@inqbator.org
tel. 799111451
www.facebook.com/stowarzyszenieinqbator

Młody Lider nr 1 Młody Lider

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *