Przeskocz do treści

Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę – W maju, przy Ratuszu Miejskim mammobus zagości dwa razy – 27 i 30 maja.

Mammografia to badanie przesiewowe, które ma zmniejszyć liczbę zgonów z powodu raka piersi. W maju, przy Ratuszu Miejskim  mammobus zagości dwa razy - 27 i 30 maja. Badanie trwa jedynie kilka minut. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

MAMMOGRAFIA

Urząd Miasta Legionowo wraz z firmą LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

• 27 i 30 maja przed Ratuszem, Piłsudskiego 41

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

• 50 – 69 lat
Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie (www.mammo.pl).

•  40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.Legionowo.pl lub do pobrania w Wydziale Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, 3 piętro, pokój 4.25.

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *