Przeskocz do treści

Zmiany w przepisach ruchu drogowego – konkurs cz.1

Od 31 sierpnia br. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym, jest zobowiązany nosić elementy odblaskowe. Wyjątek od tego zarządzenia stanowi poruszanie się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem.

 Według statystyk z 2011 roku, 84% wypadków drogowych z udziałem pieszych miało miejsce po zmierzchu. Dlatego poruszając się po drodze w godzinach wieczornych warto wyposażyć się w element odblaskowy, dzięki czemu kierujący pojazdami będą w stanie zobaczyć Was z odległości ponad 150 metrów.

W związku z tym, Stowarzyszenie „Razem dla Legionowa” wraz z Portalem Legio24.pl przez 5 kolejnych weekendów, począwszy od dziś prowadzić będzie akcję propagującą noszenie odblasków przez pieszych uczestników ruchu drogowego. W każdy weekend odpowiadając na jedno, proste pytanie będzie można wygrać kamizelkę, którą po zmroku doskonale widać na drodze. Jest to szczególnie ważne pod koniec lata, kiedy zbliżająca się jesień zaskoczy wielu nie tylko szybko zapadającym zmrokiem, ale także pogorszoną widocznością, spowodowaną na przykład przez mgły.

Co tydzień rozdawać będziemy 5 kamizelek, pierwszym pięciu osobom, które poprawnie odpowiedzą na zadane przez nas pytanie.

Odpowiedzi na pytanie należy przysyłać mailem pod adres: legionoworazem@gmail.com. Kto pierwszy ten lepszy!

Nagrodę należy odebrać osobiście w Legionowie. Szczegóły dotyczące odbioru nagrody zostaną przesłane zwycięzcom drogą mailową.

Pytanie na ten weekend brzmi:

  • Którą stroną jezdni powinien poruszać się pieszy w terenie niezabudowanym i dlaczego?

Wyniki konkursu przedstawimy w niedzielę (14.09) wieczorem na mojej stronie oraz www.legio24.pl

Z-Dorotą-Stalińską-Prezes-Fundacji-Nadzieja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *