Przeskocz do treści

Konsultacje społeczne w sprawie deptaka w Legionowie zakończone

7 kwietnia w legionowskim ratuszu po debacie z przedsiębiorcami  zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie inicjatywy deptaka w Legionowie. Co prawda postanowiliśmy od tego pomysłu odstąpić po spotkaniu z dużą częścią przedsiębiorców, którzy mają swoje lokale bezpośrednio przy ulicy Piłsudskiego. I to na ich prośbę zdecydowaliśmy zakończyć dyskusję w tym temacie.

Dzisiejsze spotkanie nie zakończyło się sukcesem, a zwieszeniem rozmów  w tej i tej sprawie, nabyłem nowe doświadczenia, co więcej osiągnąłem również swój sukces, ponieważ zawsze zależało mi na społeczeństwie obywatelskim, po tym spotkaniu zrobiliśmy duży krok do przodu w tym zakresie. Teraz wiem, że kiedyś doczekamy się takiego społeczeństwa w Legionowie. Na debatę przyszło ponad 200 osób, które potrafiły w różny sposób wyrazić swoje opinie. Za to dziękuje.

Dzięki temu spotkaniu powstają nowe inicjatywy. Pomysł m.in. rewitalizacji ul. Piłsudskiego (poszerzenie chodników), aby ulica stała się wizytówką miasta Legionowo. Prezydent Smogorzewski ogłosił, że jest gotowy sfinansować takie przedsięwzięcie.

Dla przedsiębiorców pojawił się pomysł/propozycja, aby raz w tygodniu wydłużyli godziny pracy sklepów do g. 20.00 np. (czwartki). W ten sposób mieszkańcy miasta którzy dojeżdzają do Legionowa po godz. 18.00 mogliby skorzystać i zrobić zakupy u naszych lokalnych przedsiębiorców.

Dziękuje Wszystkim którzy zaangażowali się w projekt. Przyjaciołom, sympatykom dwóch organizacji,  mediom (Legionowo Newsy).

Przed nami kolejne wyzwania. Zawsze Razem dla Legionowa. Jesteśmy po to aby jednoczyć, a nie dzielić mieszkańców. Jeżeli pojawią się ciekawe inicjatywy w którzych będziemy mogli pomóc, jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam!

Przemysław Cichocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *