Przeskocz do treści

Szlachetne paczki dla legionowskich rodzin

"Trwa trzynasta już edycja projektu „Szlachetna Paczka”, w ramach którego ludzie dobrego serca pomagają wybranym przez siebie potrzebującym rodzinom. Udało się już pomóc wielu, ale wciąż trzynaście legionowskich rodzin czeka na swojego darczyńcę.

Ogólnopolski projekt organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA łączy ludzi biednych i tych, którym lepiej wiedzie się w życiu. W tym roku ponad 9 tys. wolontariuszy odwiedziło kilkanaście tysięcy rodzin z całej Polski, poznało ich sytuację i konkretne potrzeby. W zeszłym roku pomoc dotarła do ponad 13 tys. rodzin. W tym roku zamierzenia są jeszcze większe – na liście potrzebujących znalazło się 17 tysięcy osób.

Stowarzyszenie poszukuje darczyńców, którzy zechcieliby przygotować dla wybranej rodziny pomoc przed Świętami Bożego Narodzenia. Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę w potrzebie i wraz ze swoją rodziną i znajomymi przygotować dla niej paczkę.

– Nie od dziś wiadomo, że więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu. Żeby być szczęśliwym, trzeba coś z siebie dać – mówi Anna Sroka, koordynator SZLACHETNEJ PACZKI w woj. mazowieckim.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

Wolontariusze, czyli Super W szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny.
W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Można również dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI dokonując wpłaty na konto. Każda wpłata oznacza więcej szlachetnej Polski."

Więcej: http://www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-5044

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *